صاف – لطیف وزیر امور خارجه پیونگ یانگ رکس تیلرسون

صاف – لطیف: وزیر امور خارجه پیونگ یانگ رکس تیلرسون کره شمالی آمریکا واشنگتن امنیت رکس تیلرسون

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری خاطرات اهالی سینما از ناصر ملک‌مطیعی

فریدون جیرانی، اسدالله یکتا، سیروس الوند، کامران قدکچیان و جواد طوسی از جمله سینماگرانی بودند که در مراسم یادبود ناصر ملک‌مطیعی، خاطرات جالبی از این هنرپیشه فقی

خاطرات اهالی سینما از ناصر ملک‌مطیعی

خاطرات اهالی سینما از ناصر ملک مطیعی

عبارات مهم : ایران

فریدون جیرانی، اسدالله یکتا، سیروس الوند، کامران قدکچیان و جواد طوسی از جمله سینماگرانی بودند که در مراسم یادبود ناصر ملک مطیعی، خاطرات جالبی از این هنرپیشه فقید سینما عنوان کردند.

به کزارش فارس، مراسم گرامیداشت زنده یاد ناصر ملک مطیعی به همت انجمن منتقدان سینمایی شب گذشته (سه شنبه ۱۲ تیرماه) با حضور تعدادی از بازیگران و صورت های معروف و منتقدان در سالن سیف الله داد منزل سینما برگزار شد.

خاطرات اهالی سینما از ناصر ملک‌مطیعی

در ابتدای این مراسم کلیپی از فعالیت های مرحوم ناصر ملک مطیعی به نمایش در آمد.

سپس جواد طوسی مدیر انجمن منتقدان سینمای کشور عزیزمان ایران گفت: این مجلس صمیمانه بهانه ای است جهت گردهمایی. قبول دارم که ما در یک شرایط ملتهب و بسیار خاص به سر می بریم. گسستی که به وجود آمده باعث شده است که همدلی ها کنار برود. بعضی از دوستان و همکاران ما با زبان خاصی پرداختند و این عنوان واقعاً غم انگیز هست. به نظرم یک نویسنده سینمایی نمی تواند یک جانبه و با در نظر گرفتن فعالیت های یک بازه زمانی، نقد کند. اتفاقی که طی این چهل روز افتاد فراتر از پزهای روشنفکرانه بود. زمانی که جوان بودم جلوی ناصر ملک مطیعی را گرفتم و گفتم فکر نمی کنید جایزه حق بهروز وثوقی بود؟ به من گفت من و بهروز ندارد، جایزه جهت همه ما است.

فریدون جیرانی، اسدالله یکتا، سیروس الوند، کامران قدکچیان و جواد طوسی از جمله سینماگرانی بودند که در مراسم یادبود ناصر ملک‌مطیعی، خاطرات جالبی از این هنرپیشه فقی

وی ادامه داد: برایم پرسش است که آیا این وقت در اختیار ناصر ملک مطیعی قرار نگرفت که بعد از انقلاب نیز خود را در فضای دیگری محک بزند. بیایید فضایی به وجود آوریم که این عزیزانی که هنوز هستند بتوانند با مخاطبانشان بی واسطه ارتباط برقرار کنم. در آخر صحبت هایم از جعفر گودرزی و کامران ملکی تقدیر می کنم که مراسم بزرگداشت انجمن منتقدان از ناصر ملک مطیعی را فراهم آوردند.

فریدون جیرانی کارگردان سینمای کشور عزیزمان ایران در این مراسم بیان کرد: نخستین کسی که بعد از انقلاب با ناصر ملک مطیعی مصاحبه کرد من بودم و جهت او داستان کوتاهی نوشتم.

وی در ادامه داستان کوتاهی راجع به ناصر ملک مطیعی قرائت کرد.

خاطرات اهالی سینما از ناصر ملک‌مطیعی

چنگیز جلیلوند در این مراسم خاطر نشان کرد: حدود ۷۰ درصد از فیلمهای آقای ملک مطیعی در آن حضور داشتم به عنوان دوبله جای او صحبت کردم، تنها فیلم سینمایی قیصر بود که نشد که جای او صحبت کنم. به خانواده او و همه بازیگران و صورت های معروف سینما تسلیت عرض می کنم.

وی بخشی از دیالوگ ناصر ملک مطیعی در فیلم «باباشمل» را قرائت کرد.

فریدون جیرانی، اسدالله یکتا، سیروس الوند، کامران قدکچیان و جواد طوسی از جمله سینماگرانی بودند که در مراسم یادبود ناصر ملک‌مطیعی، خاطرات جالبی از این هنرپیشه فقی

طهماسب صلح جو منتقد سینمای کشور عزیزمان ایران گفت: شخص به من گفت که هر کسی یک روزی به دنیا می آید و یک روز از دنیا می رود. این جمله، جمله راحت هست؛ ولی بسیار فلسفی هست. انسان ها بین آمدن تا رفتنشان چیزی را به جا می گذارد. ناصر ملک مطیعی جهت هم سن و سالان من یک خاطره هست. ناصر ملک مطیعی و هم نسلانشان رفتنی نیستند. این ها در خاطره ها می مانند. افرادی تلاش کردن امثال او را از خاطر سینما کشور عزیزمان ایران پاک کنند؛ ولی این افراد به هیچ عنوان از خاطره ها پاک نمی شوند. فوت نمی تواند این افراد را در خاطره ها پاک کند. مردم این عزیزان را دوست دارند، مردم با این افراد خاطر دارند. هر لحظه گفته ام که اگر هنرمندی مردم را دوست نداشته باشد، مردم هم او را دوست نخواهند داشت. رفتن اینگونه افراد جهت ما سخت است آیا که ما از خاطراتمان دور می شویم.

بهمن بافایده در این مراسم بیان کرد: آقایی کیمیایی به من لطف کرد و گذاشت در فیلم قیصر بازی کنم، همین امر باعث شد، من که فرزند تئاتر بودم، زمین گیر سینمای کشور عزیزمان ایران بشم. هنگامی که حسین شهاب فوت کرد، انگاره چیزی در من نابود شد و هنگامی که خبر فوت ناصر ملک مطیعی را به من دادند دیگر توانی برایم نماند. علاقه مردم کشور عزیزمان ایران باعث شد که ما به حیات خود ادامه بدهیم. شما نمی دانید من چقدر مردم را دوست دارم، ناصر ملک مطیعی بسیار زیاد از من عاشق مردم کشور عزیزمان ایران بود.

خاطرات اهالی سینما از ناصر ملک‌مطیعی

سیروس الوند کارگردان سینمای کشور عزیزمان ایران گفت: هنگامی که بزرگی از دست می رود من شعرهای مولانا در ذهنم مرور می شود. حالم بسیار بد هست، چقدر حال مردم بد هست، در هیچ طول و عرض جغرافیا شما چنین شرایط و جامعه بیماری را پیدا نمی کنید. ناصر ملک مطیعی انسان ادبی بود.

اسد الله یکتا بیان کرد: دلم جهت همکارم تنگ شده، امیدوارم که یکبار دیگر بروم سر صحنه و فیلم بازی کنم. هر لحظه شاد و پیروز باشید.

محمد متوسلانی در این مراسم خاطر نشان کرد: تقدیر می کنم از دوستانی که این مراسم را تهیه کردند. آرزو می کنم بعد از این چنین مراسم هایی در حیات هنرمندانمان گرفته شود. قضاوت راجع به بازیگران و صورت های معروف باید خالی از احساسات و اتفاقات اجتماعی باشد. اصولاً تاثیرگذاری کار یک هنرمند در طول سالها مشخص می شود. در طی این مدت که ناصر ملک مطیعی زنده بود بعضی می گفتند صلاح نیست راجع به او حرف بزنیم، آیا راجع به او صحبت نکردید؟ آیا کسی که مسئولیت دارد جهت این که سمت خود را حفظ کند باید دربرابر حقیقت سکوت کند؟ ناصر در تمام طول زندگی خود لطف مردم را دید و این جهت یک هنرمند از همه چیز ارزشمندتر هست. امیدوارم که وجدان ها کمی بیدار شود.

کامران قدکچیان نیز گفت: من به هیچ عنوان ناراحت نیستم، چون جهت او آدم نه جهت غم او. تا پخش فیلم ها زنده هستند، ناصر ملک مطیعی زنده هست. مردم ما با سریال «سلطان صاحبقران» که ناصر ملک مطیعی در آن ایفای نقش کرد، امیرکبیر را شناختند.

امیر علی ملک مطیعی در این مراسم بیان کرد: نگاه هر لحظه با حسرت پدرم همواره جلوی چشم من می ماند. خیلی منتظر ماند جهت یک زنگ، یک دعوت جهت ایفای نقش در یک فیلم. این آخرهای جهت پوشیدن لباس مسئله داشت؛ ولی هنگامی که می خواست بین مردم حضور پیدا کند از من سریعتر آماده می شد. کاش بازیگران و صورت های معروف بزرگ ما در وقت حیاتشان بزرگداشته شوند. خداروشکر در این پنج سال آخر کمی در محافل هنری حضور پیدا کرد.

واژه های کلیدی: ایران | خاطره | سینما | سینمای | مراسم ها | سینمایی | بازیگران | سینماگران | ناصر ملک مطیعی | مراسم بزرگداشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz